طراحی سایت

در ابتدا باید بدانیم هدف از طراحی سایت چیست و چه خواسته هایی داریم که آن را در طراحی سایت پیاده سازی کنیم. در دنیای مدرن امروزی بسیاری از کسب و کار ها به سمت دنیای اینترنت سوق گرفته است که حتی مشاهده می کنیم افرادی برای خود سایت شخصی  راه اندازی می کنند. شرکت آرمان سیستم رایمند با ۱۰ سال سابقه امادگی خود را برای طراحی انواع سایت ها اعلام میدارد. برای طراحی سایت پارمترهای مختلفی وجود دارد که ابن پارمارها شامل انواع سایت های زیر می باشد.

طراحی سایت

انواع طراحی سایت

 • وب سایت فروشگاه اینترنتی
 • وب سایت شرکتی
 • وب سایت شخصی
 • وب سایت اشتراک گذاری عکس
 • وب سایت اشتراک گذاری فیلم وبلاگ‌ها
 • وب سایت‌های دایرکتوری
 • وب سایت شبکه‌های اجتماعی
 • وب سایت‌های آموزشی
 • وب سایت شرکتی
 • وب سایت شخصی
 • و . . .

در ادامه به تعاریف و کاربد سایت ها آشنا می شویم

طراحی سایت فروشگاهی اینترنت

سایت های فروشگاهی به سایت های گفته می شود که اجناس یا حتی خدمات به صورت آنلاین ارائه داده می شوند و برای خرید این اقلام  یا خدمات سایت حتما باید یک درگاه بانکی آنلاین داشته باشد. سایت های  فروشگاهی همگی باید دارای نشان الکترونیکی یا ( اینماد ) باشند و این نشان به بازدید کننده این اطمینان را میدهد که با خیال راحت از سایت خرید آنلاین داشته باشند.

به طور مثال سایت دیجی کلا یه سایت فروشگاهی می باشد.

طراحی سایت شرکتی

سایت های شرکتی به سایت هایی گفته می شود که در آن یک شرکت رزومه و فعالیت خود را به نمایش می گذارد و بازدید کتتدگان میتوانند از عملکرده آن شرکت مطلع شوند. در سایت های شرکتی خدمات شرکت، رزومه شرکت، آدرس شرکت و حتی گاها دیده شده پرسنل شرکت معرفی می شود. این نوع سایت های برای برند سازی هم استفاده می شود .

به طور مثال سایت آرمان سیستم رایمند یک سایت شرکتی می باشد.

طراحی سایت شخصی

سایت های شخصی  شبیه به سایت های شرکتی می باشند با این تفاوت که در سایت های شخصی میتوانند حرفه خود را معرفی کنند و از این طریق بتوانند کسب دارمد داشته باشند. در این سایت ها می توانند فیلم‌های آموزشی، دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های آموزشی به نمایش گذاشت که به میزان قابل توجهی باعث افزایش  بازدید از سایت می شود.

طراحی سایت اشتراک گذاری عکس

این قبیل سایت ها به شما این امکان را میدهد تا عکس های خود را با دیگران با اشتراک بگذارید و این گونه سایت معمولا خیلی مورد توجه طراحان گرافیکی قرار میگیرد.

به طور مثال سایت پینترست یک سایت اشتراک گذاری عکس می باشد.

طراحی سایت اشتراک گذاری ویدیو

انواع مختلف وب سایت‌های اشتراک گذاری ویدیو با توجه به حوزه‌های تخصصی و عمومی برای اشتراک گذاری ویدئو وجود دارد

به طور مثال سایت آپارات یک سایت اشتراک گذاری ویدیو می باشد.

طراحی سایت‌های شبکه‌های اجتماعی

این گونه وب سایت‌ها به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا عکس ها، ویدئوها یا حتی افکار و طرز فکر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند که بازدید کنندگان نظر خود را راجب ان موضوع به ثبت برسانند.

به طور مثال سایت اینستاگرام  یک سایت شبکه‌های اجتماعی می باشد.

طراحی سایت‌ آموزشی

بساری از سایت ها وجود دارند که فقط  در حوزه های آموزشی فعالیت می کنند و با اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی میتوانند بازدید خوبی برای سایت خود به ارمغان بی اورند.