آموزش تنظیمات میکروتیک برای ارتباط نقطه به نقطه

تنظیمات میکروتیک برای ارتباط نقطه به نقطه، یکی از اجزای مهم و اصلی اصلی شبکه های کامپیوتری روتر می باشد. روتر (Router) یا مسیریاب وظیفه انتقال ترافیک بین شبکه ها را برعهده دارد و به همین جهت هم در شبکه های LAN و هم در شبکه های WAN مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت های کوچک و بزرگ تولید کننده تجهیزات شبکه های کامپیوتری بخش زیادی از فعالیت های خود را بر روی تولید انواع روتر قرار داده اند و شرکت های بزرگی مانند Cisco و Juniper از جمله عرضه کنندگان بزرگ تجهیزات شبکه در دنیا هستند که در تولید روتر برای کاربردهای مختلف ید طولایی دارند. در طول سال های اخیر نیز شرکت میکروتیک با عرضه و تولید محصول اصلی خود یعنی MikorTik RouterOS پا به عرصه ارائه کنندگان تجهیزات شبکه نهاده است و با توجه به قیمت مناسب محصولات و سهولت کاربرد، محبوبیت فوق العاده ای را در میان متخصصان شبکه های کامپیوتری کسب نموده است.

تنظیمات میکروتک

همان طور که  در بالا گفتیم محصول اصلی میکروتیک، سیستم عاملی مبتنی بر هسته لینوکس می باشد  که تحت عنوان RouterOS شناخته می شود. و با نصب RouterOS بر روی سخت افزار اختصاصی میکروتیک یعنی RouterBoard و یا بر روی کامپیوترهای مبتنی بر استاندارد X86، سخت افزار به یک روتر شبکه تبدیل می شود.