منبع‌های نزدیک به شرکت اپل مدعی شده اند که نمونه جدید گوشی هوشمند این شرکت بدون درگاه نصب سیم کارت فیزیکی ارائه می شود. به نقل از جی اس ام آرنا، در شرایطی که هنوز بیش از یک سال تا زمان ارائه آیفون ۱۴ باقی مانده، اطلاعات منحصر به فرد و عجیبی در مورد گوشی آیفون ۱۵ منتشر شده که بر اساس آن گوشی مذکور تنها آمادگی استفاده از سیم کارت مجازی را دارد که به ای سیم مشهور است و نصب سیم کارت فیزیکی بر روی این مدل از آیفون ممکن نخواهد بود.

آیفون 15

حتماً کاربران می توانند دو سیم کارت مجازی را بر روی این گوشی نصب کنند تا بتوانند از هر یک از آنها در صورت تمایل استفاده کنند. ایضاً گفته می شود حذف درگاه سیم کارت فیزیکی تنها مربوط به مدل پروی آیفون ۱۵ است و مدل ساده آیفون ۱۵ کماکان قابلیت نصب سیم کارت فیزیکی را خواهد داشت.

به نظر می رسد اپل مثل همیشه در این زمینه موضع گیری نخواهد کرد و علاقمندان باید تا سال ۲۰۲۳ منتظر بمانند تا ببینند آیا آیفون ۱۵ پرو دارای درگاه سیم کارت فیزیکی خواهد بود یا خیر. البته این شرکت قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد در آتی همه پرت های فیزیکی آیفون را حذف کند. در عین حال مشخص نیست در کشورهایی که خدمات سیم کارت مجازی ارائه نمی شود، آیفون ۱۵ کماکان با درگاه سیم کارت فیزیکی عرضه می شود یا خیر.