بعد از انتشار شایعات گوناگون و اخبار مختلف که به گوش می رسید، حالا  اپل از هدفون بلوتوثی جدید خود  تحت عنوان ایرپاد ۳ رونمایی کرد. در کنفرانس Unleashed روز دوشنبه این هدفون بلوتوثی معرفی شد. همانطور که می دانید نسل دوم ایرپاد (۲۰۱۹) کاملا شبیه به نسل یک آن (۲۰۱۶) بود اما سومین نسل این هدفون بلوتوثی کاملا با مدل های قبلی خود متفاوت است.

شباهت ایرپاد ۳ به ایرپاد پرو

در طول ۵ سال گذشته، این اولین باری است که طراحی  هدفون بلوتوثی معمولی اپل تغییر کرده است. ایرپاد ۳، همانند ایرپاد پرو، پایه های کوتاه‌تر و گوشی منحنی‌تری (توپی‌تر) در مقایسه با ایرپاد نسل یک و دو دارد. کیس شارژر آن نیز بسیار شبیه به کیس شارژر ایرپاد پرو است؛ قاب شارژر آن کوتاه‌تر و عریض‌تر است به صورت پیش‌فرض قابلیت شارژ بی‌سیم دارد. گرچه همچنان می توانید برای شارژ از کابل لایتنینگ استفاده کنید.

مشخصات ایرپاد ۳

یکی از تفاوت های ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو این است که اولی سری قابل تعویض ندارد. به عبارتی، ایرپاد جدید اپل همانند ایرپاد پرو کاملا داخل گوش شما قرار نمی گیرد و دقیقا به همین علت ممکن است روی کیفیت بیس تاثیر بگذارد. به همین خاطر انتظار نداشته باشید که کیفیت صدای آن دقیقا مشابه کیفیت صدای ایرپاد پرو باشد.

یکی از شباهت های ایرپاد ۳ با ایرپاد پرو، دکمه لمسی روی پایه است. به علاوه این که ایرپاد ۳ همانند ایرپاد پرو در برابر تعریق و آب مقاوم است (در صورتی که  هدفون بلوتوثی نسل دو این‌گونه نبود).

مشخصات ایرپاد ۳

کیفیت صدای بهتر

شاید این هدفون بلوتوثی قابلیت نویزگیر فعال و یا سری های قابل تعویض نداشته باشد اما اپل با ساخت سیستمی جدید، کیفیت صدای این هدفون بلوتوثی نسل ۳ خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. ایرپاد جدید همچنین قابلیت Adaptive EQ یا همان اکولایزر قابل تنظیم دارد. این دو فاکتور به ایرپاد ۳ کمک کرده‌اند تا کیفیت صدای آن بسیار بهتر از کیفیت صدای ایرپاد ۲ باشد.